Úvod

Úvod

Medzinárodne chránená chovateľská stanica – Bienca rosse.

Naša chovateľská stanica vznikla v roku 2019.

Sme členmi klubu málopočetných plemien, združuje nás Slovenský klub severských a japonských plemien.

Prečo zrovna plemeno Suomenlapinkoira fínsky laponský pes ?

V roku 2018 sme sa rozhodli , že si do nového domčeka zaobstaráme psa, naše podmienky boli ,aby to bol psík ktorý môže byť celoročne na dvore ale aj vo vnútri domu, psík ktorý bude spoločenský, postráži dom , nikoho však nenapadne (vedľa domu mám základnú školu a nechcela som aby môj psík ublížil deťom), nie príliš malý a ani príliš veľký 😊.

Asi to chcel osud a my sme natrafili na toto úžasné plemeno Suomenlapinkoira u prvej chovateľky na Slovensku. Bola ta láska na prvý pohľad.:-)

30.6.2018 sme si domov priniesli našu fenku Biencu Kabadulu. Istotou môžem povedať, že nikdy som neoľutovala toto rozhodnutie. Bienca je úžasna fenka, naša každodenná spoločníčka. Je veľmi inteligentná , kontaktná, dokáže postrážiť dom no nikdy nikomu neublíži, rada sa učí novým kúskom, rada chodí do prírody, je samostatná, proste dokonalá. A ku všetkému má taký roztomilý kukuč.

V roku 2020 sme k našej Bience zaobstarali ďalšieho psíka z Poľska Akira Jarvi Maly Wieden, voláme ho Akimo a veľmi sa z neho tešíme.

Naše lapinky sú chované na voľno, nezatvárajú sa do voliéry, sú úplne socializované, berieme ich ako členov rodiny a myslím že sme veľmi dobrý Tím.